Pálení mostů nebývá beze svědků

Přidáno: 09.08.2016

Forenzní patoložka se specializací na spálená těla Margaret Campbellová se snaží utéci před svými problémy a přijímá pozvání do Pekingu, kde má šest týdnů přednášet na tamní policejní univerzitě. Je však požádána o asistenci u jednoho případu domnělé sebevraždy. Její pobyt v Číně se pak ale podle všeho po necelých čtyřech dnech blíží ke konci… Pán ohně je detektivka s dávkou romantiky doplněná o nenásilné poznání asijského způsobu myšlení.

Margaret, modrooká blondýna, působí v Číně jako pěst na oko. Ze Států odjíždí bez sebemenší znalosti čínské kultury a koneckonců i bez zájmu o zemi jako takovou. Ignorace jiných zvyků než vlastních je v Asii považována naopak za typicky americký přístup. Rozpor těchto dvou kultur se stará o mnohá nedorozumění a o vtipný nádech.


„Americká a čínská společnost jsou milion kilometrů vzdálené, a to jak kulturně, tak historicky. Nemůžeš si sem přijít a posuzovat čínskou společnost podle amerických hodnot. Ani opačně. Číňané už od dob Konfucia zdůrazňují, že jedinec musí potlačit své osobní ambice ve prospěch společenského soužití.“



Pokračování recenze na blogu Neoluxor

 


Hodnocení: 90 %

Audiokniha: Peter May - Pán ohně


Zpět na seznam článků